آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندروید و بازیابی نسخه پشتیبان

بکاپ گرفتن از گوشي اندرويد به دغدغه هميشگي کاربران تبديل شده است، چرا که بسياري از آنها ترس از دست دادن اطلاعات خود به دلايل مختلف را دارند و براي همين رو به روش هاي مختلفي براي بک آپ گرفتن مي آورند.
 

اهميت بکاپ گرفتن در گوشي هاي هوشمند

اطلاعات گوشي همراه شما حامل يادداشت ها، شماره و برنامه هاي مختلفي است و با تهيه فايل پشتيبان مي توانيد آن ها را به راحتي به گوشي جديد منتقل کنيد يا در صورت گم شدن، نگران گم شدن اطلاعات گوشي خود نباشيد.
 
با پيشرفت گوشي‌ ها و تکنولوژي، ميزان استفاده از اين محصولات به منظور ذخيره فايل‌ هاي شخصي و مهم افزايش چشمگيري يافته است. طبق آمار، حتي مشخص شده که گوشي هوشمند بسياري از کاربران در مقايسه با لپ ‌تاپ آن‌ها اطلاعات حياتي‌ تري را در خود ذخيره کرده است. بنابراين بکاپ گرفتن از اين اطلاعات اهميت بسيار زيادي دارد چرا که مانع از دست رفتن اطلاعات افراد مي ‌شود. در زير روش انجام اين کار به شما آموزش داده مي شود.
 
 
 

آموزش بکاپ گرفتن از گوشي اندرويدي

اگر بخواهيد از طريق اکانت گوگل خود در گوشي هاي اندرويدي اقدام به بکاپ گرفتن گوشي اندرويدي کنيد، خوشبختانه بخشي از تنظيمات اندرويد شما براي اين کار وجود دارد. شما مي توانيد با ساختن يک اکانت گوگل و لاگين شدن با آن در دستگاه اندرويدي خود تقريبا از تمام اطلاعات و محتوا ذخيره شده اون در سرورهاي گوگل بکاپ تهيه کنيد که اين اطلاعات شامل مواردي همچون ايميل‌ ها، اطلاعات مرورگر، اطلاعات برنامه تقويم، ليست مخاطبين، داده‌ هاي اپليکيشن‌ ها و … هم مي شود. براي آموزش بکاپ گرفتن از گوشي اندرويد مي توانيد به راهنماي زير مراجعه کنيد.
 
براي اين کار لازم است که وارد بخش تنظيمات گوشي يا setting شده و روي گزينه Backup & Reset کليک کنيد. اکنون گزينه اي  را به نام Backup my data را مشاهده خواهيد کرد که مي توانيد آن را فعال کنيد تا از اطلاعات تکميلي دستگاه نظير رمز عبور واي فاي و ساير تنظيمات اين چنيني هم در سرورهاي گوگل بک آپ تهيه شود. همچنين تيک گزينه Automatic restore را هم بزنيد.
 
با انتخاب اين گزينه به محض نصب اپليکيشن ‌هايي که پيش از اين اطلاعات آن‌ها در اکانت گوگل کاربر ذخيره شده باشند، شاهد بازيابي اتوماتيک اطلاعات پيشين خواهيد بود. فراموش نکنيد که اگر در گوشي خود چندين اکانت گوگل داريد، مي توانيد مشخص کنيد که استفاده از کدام اکانت وارد شويد. چنانچه تمايل به اضافه کردن اکانت داشتيد، بايد گزينه Add a New Account را انتخاب کنيد. با انتخاب هر يک اي اکانت ‌هاي خود به صفحه ‌اي منتقل مي ‌شويد که در آن ليست جزئيات قابل همگام‌ سازي ما بين اکانت و دستگاه ارائه شده است.
 
اکنون بخش بکاپ گوشي خود ايجاد شده است و مي توانيد هر زمان که خواستيد آن را بازيابي کنيد و يا از نرم افزارهاي کمکي براي بازيابي اطلاعات نسخه بکاپ در اندرويد استفاده کنيد.آموزش بکاپ گرفتن از گوشي اندرويدي
 

معرفي نرم افزارهاي بکاپ گيري از گوشي هاي اندرويد با کامپيوتر

بکاپ گرفتن از گوشي هاي اندرويدي را مي توانيد با کامپيوتر و با کمک نرم افزارهايي از روي کامپيوتر انجام دهيد. براي اين کافي است که گوشي را تنها به کامپيوتر متصل کرده و بقيه کار را به نرم افزار بسپاريد. در زير تعدادي از نرم افزارهاي مرتبط اين کار براي شما معرفي مي شود.
 

نرم افزار SYNCDROID

پس از دانلود کردن اين برنامه و نصب رو کامپيوتر، آن را اجرا کنيد. سپس گوشي خود را به صورت واي فاي يا از طريق سيم به کامپيوتر متصل کنيد. مي توانيد از کابل گوشي براي اين کار استفاده کنيد و  آن را به کامپيوتر وصل کرده و يا اصطلاحا کانکت کنيد.
 
اما اگر خواستيد که از طريق واي فاي به کامپيوتر متصل شويد، مي توانيد اپليکيشن SyncDroid را روي گوشي نصب کرده و کد آن را دريافت کنيد. اکنون کد را در برنامه SyncDroid در کامپيوتر وارد کرده و روي Connect بزنيد تا گوشي شما به کامپيوتر وصل کنيد. اکنون اندکي منتظر بمانيد که برنامه گوشي را بشناسد. در سمت چپ برنامه گزينه هاي مختلفي مانند My Device، Backup، و Restore را مشاهده مي کنيد که براي بکاپ گيري گوشي خود کافي است روي Backup کليک کنيد.
 
در پنجره بعدي از شما خواسته مي شود موضوعاتي که قصد بکاپ گيري از آنها داريد را انتخاب کنيد. در اين بخش نام مواردي مانند SMS، اطلاعات تماس ها و مخاطبين، بوکمارک مرورگرهاي شما، تصاوير و آهنگ ها و ويدئو و … ديده مي شود. 
 
 
 منبع: کالاسودا