آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندروید و بازیابی نسخه پشتیبان

بکاپ گرفتن از گوشی اندروید به دغدغه همیشگی کاربران تبدیل شده است، چرا که بسیاری از آنها ترس از دست دادن اطلاعات خود به دلایل مختلف را دارند و برای همین رو به روش های مختلفی برای بک آپ گرفتن می آورند.
 

اهمیت بکاپ گرفتن در گوشی های هوشمند

اطلاعات گوشی همراه شما حامل یادداشت ها، شماره و برنامه های مختلفی است و با تهیه فایل پشتیبان می توانید آن ها را به راحتی به گوشی جدید منتقل کنید یا در صورت گم شدن، نگران گم شدن اطلاعات گوشی خود نباشید.
 
با پیشرفت گوشی‌ ها و تکنولوژی، میزان استفاده از این محصولات به منظور ذخیره فایل‌ های شخصی و مهم افزایش چشمگیری یافته است. طبق آمار، حتی مشخص شده که گوشی هوشمند بسیاری از کاربران در مقایسه با لپ ‌تاپ آن‌ها اطلاعات حیاتی‌ تری را در خود ذخیره کرده است. بنابراین بکاپ گرفتن از این اطلاعات اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که مانع از دست رفتن اطلاعات افراد می ‌شود. در زیر روش انجام این کار به شما آموزش داده می شود.
 
 
 

آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندرویدی

اگر بخواهید از طریق اکانت گوگل خود در گوشی های اندرویدی اقدام به بکاپ گرفتن گوشی اندرویدی کنید، خوشبختانه بخشی از تنظیمات اندروید شما برای این کار وجود دارد. شما می توانید با ساختن یک اکانت گوگل و لاگین شدن با آن در دستگاه اندرویدی خود تقریبا از تمام اطلاعات و محتوا ذخیره شده اون در سرورهای گوگل بکاپ تهیه کنید که این اطلاعات شامل مواردی همچون ایمیل‌ ها، اطلاعات مرورگر، اطلاعات برنامه تقویم، لیست مخاطبین، داده‌ های اپلیکیشن‌ ها و … هم می شود. برای آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندروید می توانید به راهنمای زیر مراجعه کنید.
 
برای این کار لازم است که وارد بخش تنظیمات گوشی یا setting شده و روی گزینه Backup & Reset کلیک کنید. اکنون گزینه ای  را به نام Backup my data را مشاهده خواهید کرد که می توانید آن را فعال کنید تا از اطلاعات تکمیلی دستگاه نظیر رمز عبور وای فای و سایر تنظیمات این چنینی هم در سرورهای گوگل بک آپ تهیه شود. همچنین تیک گزینه Automatic restore را هم بزنید.
 
با انتخاب این گزینه به محض نصب اپلیکیشن ‌هایی که پیش از این اطلاعات آن‌ها در اکانت گوگل کاربر ذخیره شده باشند، شاهد بازیابی اتوماتیک اطلاعات پیشین خواهید بود. فراموش نکنید که اگر در گوشی خود چندین اکانت گوگل دارید، می توانید مشخص کنید که استفاده از کدام اکانت وارد شوید. چنانچه تمایل به اضافه کردن اکانت داشتید، باید گزینه Add a New Account را انتخاب کنید. با انتخاب هر یک ای اکانت ‌های خود به صفحه ‌ای منتقل می ‌شوید که در آن لیست جزئیات قابل همگام‌ سازی ما بین اکانت و دستگاه ارائه شده است.
 
اکنون بخش بکاپ گوشی خود ایجاد شده است و می توانید هر زمان که خواستید آن را بازیابی کنید و یا از نرم افزارهای کمکی برای بازیابی اطلاعات نسخه بکاپ در اندروید استفاده کنید.آموزش بکاپ گرفتن از گوشی اندرویدی
 

معرفی نرم افزارهای بکاپ گیری از گوشی های اندروید با کامپیوتر

بکاپ گرفتن از گوشی های اندرویدی را می توانید با کامپیوتر و با کمک نرم افزارهایی از روی کامپیوتر انجام دهید. برای این کافی است که گوشی را تنها به کامپیوتر متصل کرده و بقیه کار را به نرم افزار بسپارید. در زیر تعدادی از نرم افزارهای مرتبط این کار برای شما معرفی می شود.
 

نرم افزار SYNCDROID

پس از دانلود کردن این برنامه و نصب رو کامپیوتر، آن را اجرا کنید. سپس گوشی خود را به صورت وای فای یا از طریق سیم به کامپیوتر متصل کنید. می توانید از کابل گوشی برای این کار استفاده کنید و  آن را به کامپیوتر وصل کرده و یا اصطلاحا کانکت کنید.
 
اما اگر خواستید که از طریق وای فای به کامپیوتر متصل شوید، می توانید اپلیکیشن SyncDroid را روی گوشی نصب کرده و کد آن را دریافت کنید. اکنون کد را در برنامه SyncDroid در کامپیوتر وارد کرده و روی Connect بزنید تا گوشی شما به کامپیوتر وصل کنید. اکنون اندکی منتظر بمانید که برنامه گوشی را بشناسد. در سمت چپ برنامه گزینه های مختلفی مانند My Device، Backup، و Restore را مشاهده می کنید که برای بکاپ گیری گوشی خود کافی است روی Backup کلیک کنید.
 
در پنجره بعدی از شما خواسته می شود موضوعاتی که قصد بکاپ گیری از آنها دارید را انتخاب کنید. در این بخش نام مواردی مانند SMS، اطلاعات تماس ها و مخاطبین، بوکمارک مرورگرهای شما، تصاویر و آهنگ ها و ویدئو و … دیده می شود. 
 
 
 منبع: کالاسودا