تبلت بخریم یا لپ تاپ ؟!

تبلت ها يکي از پر طرفدارترين وسيله ها در دنياي محصولات الکترونيکي هستند و اندازه محبوبيت آنها به حدي است که از کودکان تا بزرگ سالان و از مصرف کنندگان تا توليدکنندگان ، تاجران و … را شامل ميشود به طوري که خيلي سريع از ” بهتر است داشته باشيم ” به ” بايد داشته باشيم ” تبديل شده اند .

از طرفي افزايش محبوبيت به معني افزايش انتخاب از بين مدلهاي مختلف است . اگر به بازار تبلت نگاهي داشته باشيم متوجه خواهيم شد که شرکت هاي توليدي معروف و زيادي در اين بازار فعاليت دارند و گزينه هاي متعددي را پيش روي خريدار ، با امکانات متنوع قرار ميدهند و همين مساله باعث سردرگمي خريدار و سخت شدن انتخاب شده است . در اين مطلب قصد داريم کلياتي از تبلت رو به شما معرفي کنيم و اينکه تبلت ها چه تفاوت هايي با لپ تاپ دارند و خواهيد دانست که چه کارهايي رو ميتونيد با اونها انجام بديد . آموزش تعمير تبلت

تبلت چيست ؟
به طور کلي ، تبلت يک وسيله کامپيوتري نسبتا بزرگ و باريک با صفحه لمسي است . در واقع تبلت را ميتوان نسل جديد و توسعه يافته گوشي هاي هوشمند دانست که از نظر پردازشگر و سيستم عامل شباهت بسيار زيادي دارند . اکثر تبلت ها صفحه نمايشي با قطر 7 تا 10 اينچ دارند و داراي صفحه کليد نيستند و کاربران براي وارد کردن متن و يا تايپ کردن بايد از صفحه لمسي و صفحه کليد مجازي استفاده کنند . 

منبع: عصر علم