دوربینهای صنعتی ثابت

دوربين هاي صنعتي ثابت :

که در مارک ها و نوع ها و قيمت هاي متفاوت در بازار موجود مي باشد. اکثرا دوربين بدون لنز مي باشد که لنز مربوطه بنا به نياز بايد تهيه و نصب گردد.

کيفيت دوربين از تعداد خط تصوير که ايجاد مي کند مشخص مي گردد. که به TVline گفته مي شود …. که کيفيت هاي مورد قبول از ??? TVL شروع شده و بهترين کيفيت ??? TVL مي باشد دوربين هاي فوق منهاي سيستمي که در داخل آن وجود دارد که ديجيتال و يا آنالوگ باشد خروجي تصوير آنالوگ ?? hertz براي ما مي دهد که سيگنال هاي توليد شده توسط کابل Coaxial (تصوير) به محل ضبط تصاوير انتقال داده مي شود. برخي از دوربين هاي پيشرفته خود داراي منوي تنظيمات نيز مي باشند که بصورت ديجيتالي روشنايي وضوح و رنگ و قابل تنظيم در دوربين نيز مي باشد. البته اين نوع دوربين ها به مراتب گرانتر مي باشند.
اين دوربين ها کاربرد زيادي دارند که در محيط هاي داخلي و تميز از پايه کوچک دوربين و در محيط هاي بزرگ و بيروني جهت محافظت از گرد و غبار و رطوبت داخل کاور قرار داده مي شود. دوربين هاي جديد قابليت ديد در شب را نيز دارا مي باشند ديد در شب با علامت D/N نشان داده مي شود. ديد در شب به حالتي اطلاق ميگردد که با حداقل نور و يا با کمک نور مادون قرمز (نامرئي) در محل هاي کاملا تاريک قابليت تصوير برداري را دارا مي باشند ( بصورت سياه و سفيد)

دوربين هاي ديد در شب :
اين دوربينها در انواع محيطها کارايي دارند از خصوصيات اين دوربينها به ديد در شب بودن آنها مي توان اشاره کرد و نياز به لنز ندارد ، بعضي از مدلها قابليت تنظيم لنز و زوم کردن سه برابر اپتيکال را نيز دارا مي باشند ولي مدلهاي کوچک آن از قبل تنظيم شده مي باشد. تعداد LED هاي موجود بر روي آن قدرت پروژکتور آن را نشان مي دهد که حداکثر تا ?? متر را مي توانند پوشش دهند، اين پروژکتور هيچ گونه نور مرئي ( قابل ديدن نيست) ندارند به جزء قرمز شدن خيلي ضعيفled ها در شب ولي براي دوربين بسيار کاربرد دارد.
اين دوربينها صورت خودکار در هنگام شب و يا تاريکي به حالت ديد در شب سوئيچ مي شوند و در روز و روشنايي بصورت رنگي تصاوير را نشان خواهد داد . اين دوربين ها خود در برابر آب و خاک و گرد و غبار عايق مي باشند و بطور پيش فرض نيازي به کاور محافظ ندارند منبع تغذيه اين دوربين ?? ولت ? آمپر و خروجي تصوير ?? هرتز مي باشد. اين دوربين ها هم در کيفيتهاي متفاوتي در بازار وجود دارد. ??? TVL کيفيت خوبي مي باشد. فروش دوربين مداربسته

دوربين هاي مخفي سوزني و پين هول :
اين دوربين ها در ابعاد کوچک طراحي شده و قابل استفاده در محيط هايي که بطور نا محسوس بايد تحت نظارت باشد مورد استفاده قرار مي گيرد . اين دوربين ها از منبع تغذيه ?? ولت استفاده ميکند و انواع بي سيم و يا با سيم در بازار موجود مي باشند

دوربين هاي دام سقفي :
اين دوربين ها داراي محفظه شيشه اي جهت جلوگيري از گرد و غبار بصورت حبابي طراحي شده است اين دوربين ها بر روي سقف نصب ميگردند و در انواع مدل هاي معمولي و ديد در شب در بازار موجود مي باشد. از اين دوربين ها در محيط اداري و منازل بيشتر کاربرد دارد. اين دوربين ها ثابت بوده و قابل تنظيم بصورت ??? درجه افقي و ?? درجه عمودي مي باشند. اين دوربين ها نيز در کيفيتهاي مختلفي در بازار موجود مي باشد.

دوربين هاي SPEED DOME دوربين هاي چرخشي و زوم دار :
يکي از پيشرفته ترين دوربين هاي موجود در حرفه دوربين مداربسته مي باشد که انواع مختلفي دارد.
اين دوربين ها قابليت چرخش ??? درجه افقي و ?? درجه عمودي از راه دور مي باشند و حتي قابل برنامه ريزي جهت اجراي دستورات از پيش تعريف شده مي باشد اين دوربين ها از طريق کيبورد هاي مخصوص به خود و يا از طريق کامپيوتري و يا خروجي RS232 دستگاه هاي DVR قابل کنترل و برنامه ريزي مي باشند.

اين دوربين ها بسته به نوع آن از قدرت زوم اپتيکال و سرعت چرخش متفاوتي برخوردار مي باشند که معمولترين و متداولترين آنها از زوم اپتيکال ??x و بيشتر برخوردار مي باشند در خطوط توليدي و يا محوطه هاي بزرگ جهت اسفاده از چندين دوربين از اين دوربين ها استفاده مي شود .