چه کارهایی را میتوان با تبلت انجام داد ؟

بيشتر تبلت ها به صورت پيشفرض داراي يک سري نرم افزار ( که به آنها اپليکيشن _ application يا به اختصار apps گفته ميشود ) هستند که به شما امکان انجام بسياري از کارها را خواهند داد ، برخي از اين کارها عبارتند از :

چک کردن ايميل : دسترسي به صندوق پست الکترونيکي و بررسي ايميلها و ارسال ايميل
وبگردي : امکان گشت و گذار در اينترنت و مشاهده صفحات وب مانند يک لپ تاپ
مشاهده تصاوير و ويدئو : با اينکه ممکن است برخي از تبلت ها دوربين براي گرفتن عکس نداشته باشند ولي ميتوانيد با آنها آلبوم تصاوير خود را مشاهده کنيد و يا براي ديدن فيلم از آنها استفاده کنيد .
قرض گرفتن موسيقي و فيلم : تبلت ها براي کار کردن با انواع رسانه ها طراحي شده اند و به شما اجازه ميدهند از سايتهاي مربوطه موسيقي و يا فيلم و سريالهاي محبوب خود را قرض بگيريد و تماشا کنيد . البته براي اين کار ممکن است مجبور باشيد در اين سايت ها عضو شويد و حق عضويت پرداخت کنيد .
مشاهده و ويرايش پرونده ها : بيشتر تبلت ها اين امکان را براي شما فراهم ميکنند که پرونده هاي متني خود را مشاهده و ويرايش کنيد . اين پرونده ها شامل ورد ، اکسل ، پاورپوينت و از اين قبيل برنامه ها است . آموزش تعمير تبلت
دسترسي به شبکه هاي اجتماعي : با اين وسيله به سادگي ميتوانيد به حساب کاربري خود در شبکه هاي اجتماعي محبوب و معروفي مانند فيسبوک ، توييتر و … دسترسي داشته باشيد . همچنين براي دسترسي به ساير شبکه هاي اجتماعي ، اپليکيشن هاي بسيار زيادي طراحي شده اند که به صورت رايگان و يا با پرداخت هزينه ميتوانيد از آنها استفاده کنيد .
کتاب خواني : يکي از بهترين ويژگي هاي تبلت ها ، فراهم کردن امکان کتاب خواني است . شما ميتوانيد به سادگي کتابهاي الکترونيک متعددي را مطالعه کنيد ، در کتابخانه هاي ديجيتال عضو شويد و کتاب قرض بگيريد ، مجله هاي اينترنتي را ورق بزنيد و يا روزنامه بخوانيد .
بازي کردن : تبلت ها براي بازي کردن بسيار خوب هستند و بازيهاي فراواني براي اين وسيله طراحي شده است