چگونه یک لپ تاپ سالم داشته باشیم؟

لپ تاپ ها نسبت به کامپيوترهاي خانگي بسيار حساس تر هستند و شما هميشه بايد مراقب آنها باشيد. شما با انجام چند نکته بسيار ريز ميتوانيد هميشه لپ تاپ خود را سرحال نگه داريد. در اين مطلب خواهيم گفت که چگونه يک لپ تاپ سالم داشته باشيم. آموزش تعميرات لپ تاپ

جلوگيري از گرم شدن لپ تاپ
لپ‌تاپ‌ها به خاطر توليد حرارت زياد معروف هستند. اين گرما مي‌تواند باعث خرابي لپتاپ بشود. براي جلوگيري از اين اتفاقات، بهتر است حواستان به فن لپ‌تاپ باشد.

به کمک نرم‌افزارهايي که کارخانه توليد‌کننده لپ‌تاپ ارائه کرده است، عمل‌کرد لپ‌تاپ و فن آن را بررسي کنيد. شيارهاي کنار لپ‌تاپ را که براي خروج هواي گرم طراحي شده‌اند چک کرده و به طور مرتب تميز کنيد.

خانه‌تکاني
فايل‌ها، فولدرها و برنامه‌هاي غيرضروري علاوه بر اشغال فضاي ذخيره‌سازي لپ‌تاپ، باعث کند شدن آن نيز مي‌شوند. به کمک اپليکيشن‌هاي موسوم به Disk Cleanup، فايل‌هاي موجود در سطل‌آشغال و Temporary Fileها را حذف کنيد.

مراقبت از باتري
در مطالب مربوط به حفاظت از باتري، هيچ‌گاه به اينکه نبايد باتري را کاملا خالي کرد اشاره نشده است. اما توصيه مي‌کنيم اين موضوع را رعايت کرده و از باتري کمتر کار بکشيد.

بهتر است به جاي Sleep يا Standby رايانه را به حالت Hibernate ببريد. نور صفحه‌نمايش را از حالت ماکسيمم کمتر کنيد. به طور همزمان برنامه‌هاي زيادي اجرا نکنيد. بهتر است تجهيزات جانبي مثل ماوس بي‌سيم و مودم يا رسيور‌هاي واي‌فاي را پس از انجام کار خاموش کنيد.
منبع: سرزمين دانلود 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ