تشخیص زمان تعویض باتری لپ تاپ

اگر دارای لپ تاپ هستید و مدتی زیادی است از آن استفاده میکنید شاید علاقه داشته باشید تا زمان مناسب برای تعویض باتری لپ تاپ را بدانید. باتری های لپ تاپ ها بعد از گذشت زمان و استفاده مداوم دیگر بازدهی اولیه خود را ندارند و نیاز به تعویض دارند.

در ادامه مطلب روش تشخیص زمان تعویض باتری لپ تاپ را آموزش خواهیم داد. آموزش تعمیرات لپ تاپ

برای شروع لازم است CMD ویندوز را اجرا کنید. (از طریق جستجو در منوی استارت یا فشار دادن کلید Win + R و وارد کردن دستور CMD)

وقتی این برنامه اجرا شد دستور powercfg /batteryreport را وارد کرده و کلید Enter را فشار دهید. این کار منجر به ایجاد یک فایل با گزارشی کامل از وضعیت باتری لپتاپ شما میشود. ویندوز به شما آدرس جایی که این فایل را ذخیره کرده است در همان CMD میدهد. (معمولا جای فایل در پوشه User در درایور سیستم است)

حال به سراغ این فایل بروید و آن را بررسی کنید. قسمتی که برای فهمیدن وضعیت تعویض باتری باید به آن مراجعه کنید مقایسه Design Capacity با Full Charge Capacity است. اولی بیانگر وضعیت کلی شارژ باتری شما در حالت اصلی است و دومی نمایانگر وضعیت فعلی باتری، هر چه قدر این دو عدد فاصله بیشتری با هم داشته باشند ضرورت تعویض باتری لپتاپ شما بیشتر حس میشود.
منبع: سرزمین دانلود