ربات انیشتین با هدف آموزش علوم به کودکان ساخته شد

  شرکت هانسون رباتيک (Hanson Robotics) با استفاده از فناوري هوش مصنوعي، براي نخستين بار رباتي را به شکل آلبرت انيشتين ساخته که مي‌تواند با هدف آموزش علوم به کودکان مورد استفاده قرار بگيرد.

ربات انيشتين با فناوري تشخيص حالت چهره، حرکت و صدا، تجربه آموزشي منحصربه‌فردي را فراهم مي‌کند.

 

شرکت آمريکايي هانسون رباتيک، اين ربات کوچک را با ظاهري شبيه به پروفسور آلبرت انيشتين طراحي کرده که با استفاده از فناوري هوش مصنوعي، توانمندي‌ها و درک خود را ارتقا مي‌دهد.

ربات انيشتين درک خود را در مورد سوالات و پرسش‌هاي افراد افزايش مي‌دهد و مي‌تواند به سوالات کودکان در مورد شاخه‌هاي مختلف علم پاسخ‌هاي مناسب و دقيق بدهد.

 

 

اين ربات آموزشي حتي همانند پروفسور انيشتين راه مي‌رود و صحبت مي‌کند و با يک برنامه موبايلي به نام Stein-O-Matic عرضه مي‌شود که مجموعه‌اي از فعاليت‌هاي مرتبط با يادگيري را براي کاربران فراهم مي‌کند.

 

 کافي است گوشي را کنار ربات قرار دهيد تا دستورالعمل‌هاي لازم را از طريق درس‌هاي تعاملي، تجربيات عملي و رواني و همين‌طور يک سيستم امتيازدهي طبق ضريب هوشي در اختيارش بگذاريد.

کاربران مي‌توانند با استفاده از اين سيستم امتياز‌دهي، بازي‌هاي جالبي را براي خود و همچنين آموزش رباتيک کودکان  فعال کنند.

 

 

 

استفاده از ربات انيشتين به عنوان دستيار شخصي

 

همچنين ربات انيشتين نقش يک دستيار شخصي را دارد که مي‌تواند با کاربر مکالمه کند و به سوالات وي در خصوص آب و هوا، اشخاص مشهور، غذا و محاسبات رياضي پاسخ دهد.

علاوه بر آن، قابليت مديريت برنامه کاري و فهرست امور در آن قرار داده شده است.

 اين ربات از موتور احساسات نيز بهره مي‌برد و با تکان دادن بازو به جهت‌هاي مختلف اشاره مي‌کند، اما توانايي تميز کردن زمين و کارهايي از اين دست را ندارد.

 در مجموع، هانسون رباتيک 50 حالت مختلف چهره و بدن را شبيه‌سازي مي‌کند و واکنش‌هاي طبيعي‌تري را نسبت به اقدامات کاربران نشان مي‌دهد.

 

ربات انيشتين، 36 سانتي‌متر ارتفاع دارد و از قابليت اتصال به شبکه واي فاي و مديريت با استفاده از آيفون و گوشي هاي اندرويدي پشتيباني مي‌کند.

 باتري هاي هيبريدي به کار رفته در اين ربات، امکان شارژ مجدد آن را در اختيار کاربران قرار مي‌دهد. اين ربات از ماه آوريل و با قيمت 249 دلار روانه بازار مي‌شود.