عرضه Chrome Book ارزان گوگل، با همکاری ایسر

Chrome Book ها ، نوت بوک هاي کوچکي هستند که با سيستم عامل Google Chrome کار ميکنند و طرفداران زيادي نيز در سراسر دنيا دارند.
به تازگي شرکت گوگل جديدترين مدل Chrome Book خود را با همکاري شرکت Acer توليد کرده و روانه بازار نموده است. اين نوت بوک 11 اينچي تنها 190 دلار قيمت دارد و نام تجاري آن C7 است.
نوت‌ بوک Acer C7 به جمع خانواده‌ اي پيوست که تا کنون تنها دو عضو از اهالي سامسونگ داشت (که سامسونگ کروم‌ بوک و سامسونگ کروم‌ بوک 550 نام دارند). همانطور که ميدانيد شاخصه همگي آنها بهره‌ مندي از سيستم عامل کروم و مبتني بر حافظه‌ هاي ابري هستند.

آخرين مدل اين خانواده به يک پردازنده اينتل، صفحه کليد در اندازه کامل، ترک‌ پد (صفحه لمسي) با قابليت کليک، 320 گيگا بايت حافظه داخلي به همراه 100 گيگابايت حافظه افزودني بر روي گوگل درايو (رايگان در دو سال اول) مجهز است. گوگل اعلام کرده که C7 در 18 ثانيه بوت ميشود و عمر شارژ باطري آن هم 3.5 ساعت اعلام شده است.

 

قيمت مورد علاقه گوگل در چند ماه اخير يعني 190 دلار براي اين محصول چندان بي‌ حکمت هم نيست و نوت‌ بوک ايسر C7 نسبت به اعضاي قبلي اين خانواده که ساخت کارخانه سامسونگ بودند از سه ساعت عمر شارژ کمتر برخوردار است که اگرچه قيمت پايه‌ اي تقريبا 50 دلار بيشتر داشتند اما نازک‌ تر بودند و با وجود اينکه بوت آنها آهسته‌ تر بود اما امکانات بيشتري ارائه ميدادند. به طور مثال در مدل 550 کروم‌ بوک سامسونگ شاهد ابزار ارتباطي شبکه 3G هم هستيم. آموزش تعميرات تبلت

با اين وجود قيمت 190 دلار قيمت وسوسه کننده‌ اي براي خريداران در بازار خواهد بود. مخصوصا براي آنان که اکثرا کسب و کار خود را به صورت آنلاين دنبال مي‌کنند و استفاده از حساب گوگل براي آنها به صورت امري روزمره درآمده است.

گوگل اعلام کرده است که نوت‌ بوک ايسر C7 از امروز فروش خود را در امريکا و انگلستان به صورت آنلاين و به صورت محدود در برخي فروشگاه‌ ها آغاز خواهد کرد. و به زودي در بازارهاي بين‌ المللي نيز عرضه خواهد شد.
منبع: سرزمين دانلود