کدام لپ تاپ بهتر است؟

اين سوال يکي از مهمترين پرسش هايي است که ذهن هر خريداري را مشغول مي کند.
خريداران لپ تاپ وقتي به دنبال خريد يک لپ تاپ مناسب براي خود هستند، نکات زيادي از طرف فروشنده ها مي شنوند و ممکن است نوصيه هاي غلط و ناآگاهانه آنها را دچار اشتباه کند در اينجا مواردي که هنگام خريد لپ تاپ ممکن است به شما توصيه شود ولي از نظر متخصصين ما صحيح نيست يا به اصطلاح غلط هاي رايج است را يادآور مي شويم. آموزش تعمير لپ تاپ

1- هر چه هسته هاي پردازنده بيشتر باشد بهتر است.
اين يک فکر اشتباه است زيرا بسياري از برنامه ها از تمام هسته هاي موجود در پردازنده ها استفاده نمي کنند و بسياري از نرم افزارهايي که کاربران عادي از آن ها استفاده مي کنند، بيش ازدو هسته از پردازنده بکار گرفته نمي شود، بعضي از نرم افزارها نيز بايک هسته به مراتب بهتر کار مي کنند تا روي چهار هسته.در حقيقت نرم افزارهاي بسيار کمي هستند که بصورت تخصصي طراحي شده اند و مي توانند از تمامي هسته هاي پردازنده استفاده کنند.

2- پردازنده هاي با فرکانس بالا وآورکلاک بهتر است.
يک پردازنده دو هسته اي کلاس متوسط مانند Core i5 نياز کاربران معمولي را برطرف مي کند مگر آنکه بخواهيد کارهاي بسيار حرفه اي مانند رندر گرفتن از ويدئوها و تصاوير سه بعدي و اِنکودينگ فيلم انجام دهيد. حتي بازي ها هم بيشتر از آن که به پردازشگر شما وابسته باشند، به کارت گرافيک بستگي دارند.

3- لپ تاپي که صداي دالبي دارد بهتر است.
اين مورد هم کاملا صحيح نيست در واقع خريدار لپ تاپ با صداي دالبي،يک محصول با سخت افزار مطلوب تر دريافت نمي کند بلکه در اين گونه لپ تاپ ها نرم افزاري وجود دارد که تلاش مي کند از اسپيکرهاي ارزان و ضعيف لپ تاپ شما صداي بهتر توليد کند که بيشتر اوقات کاربر ترجيح خواهد داد به روش گوش دادن از طريق هدفون بازگردد.

4- کارت گرافيک گرانتر باعث سرعت بيشتر در اينترنت خواهد شد.
اين مورد هم صحيح نيست زيرا داشتن يک کارت گرافيک بهتر تا يک نقطه اي باعث عملکرد بهتر تصوير مي شود. اما درشرايط عادي وب سايت ها هرگز از کارت گرافيک شما نمي خواهند که کاري انجام دهد.سرعت بارگذاري صفحات وب بيشتر به سرعت اينترنت ، پردازشگر و سرور آن سايت بستگ دارد.

5- هرچه ظرفيت کارت گرافيک بيشتر باشد بهتر است.
حافظه رم کارت گرافيک موجب مي شود بافت هاي بزرگ تصوير در بازي ها بهتر نمايش داده شود يا تصاوير سه بعدي برجسته راحت تر در لپ تاپ پردازش شود اما حافظه رم تنها معيار برتري يک کارت گرافيک نيست.مهم تر از حافظه رم، مدل کارت گرافيک مربوطه است که به طور قطع تاثير بيشتري در نحوه عملکرد گرافيکي لپ تاپ خواهد داشت.