کدام لپ تاپ بهتر است؟

این سوال یکی از مهمترین پرسش هایی است که ذهن هر خریداری را مشغول می کند.
خریداران لپ تاپ وقتی به دنبال خرید یک لپ تاپ مناسب برای خود هستند، نکات زیادی از طرف فروشنده ها می شنوند و ممکن است نوصیه های غلط و ناآگاهانه آنها را دچار اشتباه کند در اینجا مواردی که هنگام خرید لپ تاپ ممکن است به شما توصیه شود ولی از نظر متخصصین ما صحیح نیست یا به اصطلاح غلط های رایج است را یادآور می شویم. آموزش تعمیر لپ تاپ

1- هر چه هسته های پردازنده بیشتر باشد بهتر است.
این یک فکر اشتباه است زیرا بسیاری از برنامه ها از تمام هسته های موجود در پردازنده ها استفاده نمی کنند و بسیاری از نرم افزارهایی که کاربران عادی از آن ها استفاده می کنند، بیش ازدو هسته از پردازنده بکار گرفته نمی شود، بعضی از نرم افزارها نیز بایک هسته به مراتب بهتر کار می کنند تا روی چهار هسته.در حقیقت نرم افزارهای بسیار کمی هستند که بصورت تخصصی طراحی شده اند و می توانند از تمامی هسته های پردازنده استفاده کنند.

2- پردازنده های با فرکانس بالا وآورکلاک بهتر است.
یک پردازنده دو هسته ای کلاس متوسط مانند Core i5 نیاز کاربران معمولی را برطرف می کند مگر آنکه بخواهید کارهای بسیار حرفه ای مانند رندر گرفتن از ویدئوها و تصاویر سه بعدی و اِنکودینگ فیلم انجام دهید. حتی بازی ها هم بیشتر از آن که به پردازشگر شما وابسته باشند، به کارت گرافیک بستگی دارند.

3- لپ تاپی که صدای دالبی دارد بهتر است.
این مورد هم کاملا صحیح نیست در واقع خریدار لپ تاپ با صدای دالبی،یک محصول با سخت افزار مطلوب تر دریافت نمی کند بلکه در این گونه لپ تاپ ها نرم افزاری وجود دارد که تلاش می کند از اسپیکرهای ارزان و ضعیف لپ تاپ شما صدای بهتر تولید کند که بیشتر اوقات کاربر ترجیح خواهد داد به روش گوش دادن از طریق هدفون بازگردد.

4- کارت گرافیک گرانتر باعث سرعت بیشتر در اینترنت خواهد شد.
این مورد هم صحیح نیست زیرا داشتن یک کارت گرافیک بهتر تا یک نقطه ای باعث عملکرد بهتر تصویر می شود. اما درشرایط عادی وب سایت ها هرگز از کارت گرافیک شما نمی خواهند که کاری انجام دهد.سرعت بارگذاری صفحات وب بیشتر به سرعت اینترنت ، پردازشگر و سرور آن سایت بستگ دارد.

5- هرچه ظرفیت کارت گرافیک بیشتر باشد بهتر است.
حافظه رم کارت گرافیک موجب می شود بافت های بزرگ تصویر در بازی ها بهتر نمایش داده شود یا تصاویر سه بعدی برجسته راحت تر در لپ تاپ پردازش شود اما حافظه رم تنها معیار برتری یک کارت گرافیک نیست.مهم تر از حافظه رم، مدل کارت گرافیک مربوطه است که به طور قطع تاثیر بیشتری در نحوه عملکرد گرافیکی لپ تاپ خواهد داشت.