شارژ و نگهداری از باتری لپ تاپ

- در صورت خراب شدن باطري لپ تاپ (سقوط يا ضربه)، تهيه يدکي اصل و استاندارد آن مشکل بوده و ضمنا قيمت بالايي دارد. لذا در مراقبت از آن بايد بسيار کوشا باشيد.
- توصيه ميشود پس از خريد لپ تاپ، قبل از هر چيز دستگاه را به صورت خاموش، بيش از 10 ساعت به برق متصل کنيد تا باطري آن کاملا شارژ شود. نگران نباشيد، زيرا در صورت شارژ کامل به صورت اتوماتيک، عمل شارژ متوقف خواهد شد. اما رعايت اين موضوع در افزايش طول عمر باطري لپ تاپ، موثر است. آموزش تعميرات لپ تاپ
- پس از شارژ اوليه، ميتوانيد هر زمان که خواستيد دستگاه را به برق متصل کنيد تا عمل شارژ انجام شود. توجه داشته باشيد که هرگز نگذاريد که ميزان شارژ باطري به زير 10% برسد و قبل از رسيدن به اين مرحله، حتما آن را به برق متصل نماييد تا شارژ شود.
- اگر مدت زمان زيادي قرار است که لپ تاپ، در جايي ثابت بماند و دائم به برق متصل باشد، توصيه ميشود که باطري آن در حالتي که به ميزان حداقل يک سوم شارژ داشته باشد، از دستگاه خارج شود.

صفحه نمايش و صفحه کليد
- براي تميز کردن صفحه نمايش، تنها از مايعات مخصوص و يک دستمال بدون پرز که کمي مرطوب باشد، استفاده کنيد. سپس آن را با دستمال تميز و نرم ديگري خشک کنيد.
- براي پاک کردن صفحه کليد، از هيچ گونه اسپري (حتي خشک) استفاده نکنيد.

- دقت کنيد نفوذ مايعات و گرد و غبار به داخل صفحه کليد، به سرعت موجب خراب شدن و يا حداقل، کاهش کارايي صفحه کليد ميشود.
- در صورتي که تصادفا مايعي روي دستگاه شما ريخت، سريعا آن را خاموش و باتري را جدا کنيد. سپس، آن را با دميدن باد سرد، خشک کرده، و در اولين فرصت به مرکز خدمات مراجعه کنيد. (روشن کردن دستگاه در اين وضعيت و حتي به بهانه آزمايش کارکرد آن، ممکن است سبب بروز خسارات جدي و جبران ناپذير شود.)

چند نکته درباره نگهداري از آداپتور
- تحت هيچ شرايطي، آداپتور لپ تاپ را به هيچ دستگاه ديگري متصل نکنيد.
- بر روي سيم آداپتور، هيچ جسم سنگيني قرار ندهيد. همچنين سيم آداپتور را در مسير رفت و آمد قرار ندهيد.
- براي جدا کردن آداپتور از برق، سيم آداپتور را نکشيد و فقط از دو شاخه بکشيد.
- توجه داشته باشيد براي ارتباط برق با آداپتور، از سيم بلند استفاده نشود.