شکل عدم پاسخ‌گویی به لمس تبلت

مراحل زير را به‌ترتيب دنبال نماييد:

توجه داشته باشيد که اين روش‌ها، صرفا براي صفحات لمسي تبلت يا گوشي‌هاي هوشمند جواب مي‌دهد!
1- ديوايس هوشمند خود را ريستارت نماييد. اگر هنگامي که در حال کار با تبلت يا گوشي هوشمند خود هستيد، لمس صفحه نمايش از کار افتاد توصيه مي‌کنيم که آن را ري‌بوت کنيد؛ اين راه به‌ احتمال 80 درصد جواب مي‌دهد. احتمالا الان سوالي ذهن‌تان را مشغول کرده، هنگامي که لمس صفحه نمايش از کار مي‌افتد چگونه اين عمل را انجام دهيم؟ سوال خوبي پرسيديد يا شايد هم، پرسيدم!

دکمه پاور را به‌ مدت 10 ثانيه نگه‌ داريد تا دستگاه خاموش شود. پس از يک يا دو دقيقه، دستگاه خود را مجددا با دکمه پاور روشن نماييد.
اگر مشکل لمس صفحه نمايش اسمارت فون يا تبلت شما با اين راه برطرف شد، احتمالا نرم‌افزارها سبب شده‌اند تا لمس نمايشگر با مشکل روبه‌رو شود؛ پس چندان نگران نباشيد!

2- سيم‌کارت و کارت حافظه را خارج کنيد. گاهي اوقات پيش مي‌آيد که دکمه پاور هم کارآيي‌اش را از دست مي‌دهد! خب چاره چيست؟ توصيه مي‌شود سيم کارت و کارت حافظه را از گوشي يا تبلت‌تان جدا نموده و سپس، باتري را در صورت امکان براي چند ثانيه دربياوريد.

3- اگر از کيس هوشمند استفاده مي‌کنيد، آن را کنار بگذاريد. اگرچه به‌طور کلي قاب‌هاي هوشمند بد نيستند و از دستگاه شما در برابر ضربه يا خراش محافظت مي‌نمايند، اما ويژگي روشن/خاموش کردن خودکار آن‌ها گاها باعث نقص در عملکرد تبلت يا تلفن همراه‌تان خواهد شد. پس توصيه مي‌کنيم که اين کيس‌ها را در صورت رويت مشکل کنار گذاشته و سپس ديوايس خود را ريستارت نماييد.

4- از هارد ريست کمک بگيريد. اگر راه‌هاي بالا جواب نداد و مشکل با چندبار ريست همچنان پابرجا بود، توصيه مي‌شود هارد ريست را امتحان نماييد. ابتدا به سايت www.hardreset.info مراجعه کرده و سپس به دنبال مدل تبلت يا گوشي هوشمند خود بگرديد. بعد از آن دستگاه خود را طبق دستور العملي که در اين سايت خوانديد، وارد ريکاوري مود نموده و “wipe data/factory reset” را انتخاب کنيد. در نهايت، گوشي يا تبلت خود را ري‌بوت نماييد. آموزش تعمير تبلت

5- بر روي صفحه، ضربه بزنيد. اين روش توصيه نمي‌شود و فقط وقتي مفيد است که از همه دنيا نااميد شده باشيد زيرا ممکن است دستگاه‌تان آسيب ببيند يا مشکل آن بدتر شود. به‌هر حال اگر مايل به انجام اين روش هستيد، مراحل زيرا را دنبال کنيد:

اگر برروي تبلت يا گوشي هوشمندتان از ضد خش استفاده کرده‌ايد، آن را جدا نماييد.
سپس بر گوشه‌هاي صفحه نمايش، ضربه بزنيد.
اميدواريم با روش‌هاي فوق پاسخ مشکل‌تان را يافته باشيد. به‌هرحال اگر مشکل همچنان پابرجا بود، توصيه مي‌شود که به فردي ماهر مراجعه بفرماييد. راه ديگري مي‌شناسيد؟ در نظرات به انتظارتان نشسته‌ايم!