حل مشکلات پرینتر در ویندوز

در اين مقاله آموزشي قصد دارم تا به شما در نحوه شناسايي و ترميم مشکلات رايج پرينترها در ويندوز به انضمام ِ ارورهاي (خطاها) پرينت، خطاهاي *اسپولر (Spooler)، و ديگر مشکلات که مانع از پرينت گرفتن مي شوند، کمک کنم. اين مقاله مشکلات مربوط به برنامه هاي اختصاصي را پوشش نميدهد. مشکلات چاپي مي توانند بر اثر کابل هايي که به درستي وصل نيستند، درايورهاي خراب، داريورهاي ناسازگار، تنظيمات پرينتر، کمبود بروزرساني ها و مشکلات پرينترتان ايجاد شوند. آموزش تعميرات پرينتر

اسپولر Spooler چيست؟
برنامه اي که فرمان هاي چاپ را به ذخيرگاه موقتي مي فرستد و در هنگام فرصت آنها را چاپ مي کند.

نحوه بکارگيري اين مقاله آموزشي
براي گرفتن بهترين نتايج، قبل از رفتن به مرحله بعدي، هر مرحله را تکميل کنيد. قبل از رفتن به مرحله بعدي کوشش کنيد تا پرينت بگيريد.

مرحله اول: بررسي سخت افزارها
مرحله دوم: استفاده از يک troubleshooter (حلال مشکلات)
مرحله سوم: بروزرساني درايورها

* * *
مرحله اول: بررسي سخت افزارها
بسياري از مشکلات پرينترها به دليل سخت افزرهايي هستند که بدرستي نصب نشده اند. در اينجا مقداري اطلاعات در مورد نحوه زدن فيش به جاهاي صحيح و حصول اطمينان از وجود برق را با شما دوستان در ميان ميگذارم.

* چک کنيد که کابل ها بدرستي وصب شده اند.
* چک کنيد تا مطمئن شويد که کابل برق به پريز زده است و کابل پرينتر به درستي از پرينتر به کامپيوتر متصل است.

* برق را چک کنيد.
ببينيد که برق پرينتر روشن است، يا اگر از يک پرينتر شبکه استفاده مي کنيد، مطمئن شويد که تمام کامپيوترها، روترها و پرينترها روشن هستند. اگر پرينتر يا ديگر تجهيزات تان به يک محافظ نوسان برق (محافظ تغيير ناگهانى ولتاژ) و يا به يک مبدل برق (شارژر) وصل هستند، مطمئن شويد که سخت افزارها به برق زده اند و نيز روشن هستند.