چاپ دو روی یک رنگ

ML 2850D سامسونگ يک پرينتر ليزري تک رنگ و سرعت بالا با قابليت چاپ دو طرفه سامسونگ است که با طراحي زيبا و جمع و جور به بازار عرضه شده است. اين محصول با سرعت چاپ بالا مناسب کاربران خانگي و اداري ساخته شده است. فناوران در اين گزارش به بررسي فني اين محصول پرداخته است.

مشخصات فني
ML 2850D در مدت يک دقيقه 28 صفحه A4 و 30 صفحه Letter چاپ مي کند. مدت زمان لازم براي چاپ اولين صفحه در اين پرينتر 5/8 ثانيه است که در کل زمان مناسبي براي شروع چاپ است.

اين پرينتر 32 مگابايت حافظه داخلي دارد که به صورت دو ماژول حافظه ناند روي بورد کنترل کننده دستگاه نصب شده است. البته مقدار حافظه دستگاه به وسيله اسلات تعبيه شده روي بورد تا 160 مگابايت قابل افزايش است و تاثير زيادي روي سرعت چاپ فايل هايي با حجم بالا دارد. اين پرينتر قابليت پشتيباني از انواع سيستم عامل هاي موجود در بازار را دارد.همچنين اين پرينتر ليزري به پردازنده 400 مگاهرتزي شرکت سامسونگ مجهز است که بر اساس معماري ARM طراحي و ساخته شده است. ML 2850D قابليت چاپ متون و تصاوير را با حداکثر دقت 1200×1200 نقطه در اينچ دارد که براي يک پرينتر ليزري دقت خوبي است.

قابليت پشتيباني از کاغذ هاي شفاف، پاکت نامه، برچسب و کارت پستال از ديگر ويژگي هاي اين محصول است. اين پرينتر هنگام کار صداي کمتر از 50 دسي بل توليد مي کند. صداي به نسبت کم در مقابل سرعت بسيار بالاي آن است که اين پرينتر را در رده محصولات به نسبت کم سروصدا قرار داده است.

طراحي
اولين موضوعي که در اين محصول به چشم مي آيد، ابعاد کوچک و جمع و جور و مستطيلي شکل آن است. ابعاد اين پرينتر 364×396×209 ميلي متر است. رنگ بدنه اين پرينتر دومين ويژگي طراحي آن است که از ترکيب رنگ خاکستري تيره و روشن در آن استفاده شده است و کاربران مي توانند آن را با رنگ ميز و محيط کار خود هماهنگ کنند.

در بخش جلويي دستگاه علاوه بر دريچه ورودي دستي کاغذي که به وسيله يک پوشش پلاستيکي پوشانده شده، سيني اصلي پرينتر با ظرفيت بيش از 250 کاغذ استاندارد A4 هشتاد گرمي وجود دارد که بخش بزرگي از قسمت جلويي پرينتر را به خود اختصاص داده است. سيني خروجي اين پرينتر نيز قابليت ذخيره 150 برگ کاغذ A4 با وزن 75 گرم را دارد.

علاوه بر اين، روي در سيني کاغذ يک ستون کوچک وجود دارد که با استفاده از آن مي توان کاغذ داخل سيني را تشخيص داد. داخل سيني نگهدارنده علاوه بر پايه هاي ثابت کننده اندازه کاغذ و قطعه اسفنجي که باعث کاهش صدا مي شود، تعدادي قطعه پلاستيکي انعطاف پذير نيز وجود دارد که باعث هدايت بهتر کاغذ به سمت غلتک مي شود.

همچنين دو گيره در بخش جلويي دستگاه تعبيه شده که به وسيله آنها مي توان پوشش پلاستيکي بخش جلويي پرينتر را باز و به کارتريج دستگاه دسترسي پيدا کرد. سمت چپ دستگاه نيز تنها کليد خاموش و روشن کردن و مجاري ورودي هوا براي کاهش دماي داخلي آن وجود دارد.

در قسمت بالايي دستگاه، علاوه بر ديود نوري تعيين وضعيت يک دکمه دايره اي شکل نيز وجود دارد که براي لغو دستورالعمل ها تعبيه شده است. همچنين در صورتي که اين دکمه را چند ثانيه نگه داريد، برگه اي از مشخصات اصلي پرينتر در اختيار شما قرار مي گيرد. در سمت راست پرينتر مجراي خروجي هواي بخش فيوزر و دريچه دسترسي به مدار کنترل پرينتر وجود دارد که به وسيله آن مي توان به راحتي مقدار حافظه پرينتر را افزايش داد. در بخش پشتي دستگاه يک پورت USB 2.0 و کانکتوري شبيه به S Video قرار دارد که براي اتصال پرينتر به سيم دوم کاربرد دارد و بايد آن را به صورت مجزا تهيه کرد.

سامسونگ براي بخش پشتي دستگاه يک قطعه پلاستيکي متحرک در نظر گرفته که اين قطعه پلاستيکي پوشش سيني دوم است که درست پشت پرينتر نصب مي شود.

در اين بخش علاوه بر امکانات موجود يک در کوچک وجود دارد که امکان دسترسي کاربر را به بخش فيوزر و ديگر بخش هاي کاربردي پرينتر فراهم مي کند.

مهم ترين ويژگي در اين بخش، چاپ دوطرفه و امکان نصب سيني دوم براي چاپ پيوسته است. اين سيني داراي چند غلتک کوچک و ساختاري خاص است که کاغذ برگشتي از غلتک هاي بالايي را بدون هدايت به سيني دستگاه دوباره براي چاپ مي فرستند. بدون وجود اين بخش کاغذ برگشتي وارد سيني شده و امکان چاپ دو طرفه وجود نخواهد داشت. آموزش تعميرات پرينتر

تست فناوران
نصب و راه اندازي اين پرينتر بسيار آسان است و کاربران مي توانند در کمتر از 30 ثانيه اين محصول را براي کار آماده کنند.

سرعت چاپ مستقيم اين دستگاه در دقيقه براي يک فايل 20 صفحه اي 55 ثانيه است. همچنين اين پرينتر يک فايل تصويري با فرمت JPEG و با حجم 08/1 مگابايت (رزولوشن 1600×1200) را در مدت 14 ثانيه چاپ مي کند.