رباتیک و موفقیت در رشته های ریاضی و فیزیک

 


آموزش رباتيک باعث موفقيت بيشتر دانش آموزان در رشته هاي رياضي و فيزيک مي شود

 

مسوول برگزاري مسابقات رباتيک دانش آموزي در اصفهان گفت: دانش آموزاني که در کودکي با علم رباتيک آشنا مي شوند در آينده در رشته هاي رياضي و فيزيک به موفقيت هاي چشمگير دست مي يابند.

 

«محمدرضا تيموري» روز پنجشنبه در گفتگو با ايرنا افزود: از جمله مزاياي آموزش رباتيک به کودکان، افزايش قدرت تصوير سازي سه بعدي در آنها و در نهايت موفقيت بيشتر در رشته هايي مانند رياضي و فيزيک است.

اين کارشناس ادامه داد: آشنايي دانش آموزان با مسائل فني و مباحث کامل الکترونيک، مکانيک و رايانه از ديگر مزيت هاي آموزش علم رباتيک در سنين کودکي و نوجواني است.

وي با بيان اينکه علم رباتيک، خلاقيت را در بين کودکان و نوجوانان افزايش مي دهد تصريح کرد: کودکان با فراگرفتن علم رباتيک مي توانند به تنهايي يک ربات ساده را طراحي کنند و بسازند.

تيموري با اشاره به برگزاري مسابقات رباتيک دانش آموزي و آموزش رباتيک کودکان در اصفهان گفت: اين مسابقات بين کودکان و نوجوانان شش تا 14 ساله روز پنجشنبه در اصفهان برگزار شد.

وي افزود: در اين مسابقات 80 دانش آموز از شهرهاي اصفهان، خميني شهر، نجف آباد و شهرضا شرکت کردند.

وي با اشاره به اينکه مسابقات در دو رشته رالي و جنگجو برگزار شد، افزود: روبات هاي به کار رفته در اين مسابقات توسط خود شرکت کنندگان ساخته و طراحي شده است.

اين کارشناس اظهار کرد: در مسابقات رالي، زمان اهميت دارد و در مسابقات ربات جنگجو، رباتي که بتواند حريف خود را از زمين مسابقه بيرون کند برنده است.

وي با بيان اينکه همه دانش آموزان شرکت کننده در اين مسابقات در زمينه رباتيک آموزش ديده اند، گفت: برگزيدگان اين دوره در مسابقات قهرماني کشور شرکت خواهند کرد.